понеділок, 16 грудня 2024 р.

STEM-освіта на уроках біології та пізнаємо природу

 

 

Сьогодні  STEM-освіта є одним з основних трендів інноваційної освіти. Серед важливих завдань, які ставить перед собою Концепція розвитку природничо-математичної освіти провідними є уроки, позакласні заходи з використання STEM-освіти. Вважається , що  така система освіти навчить підростаюче покоління жити в реальному швидкозмінному світі, критично мислити і бути розвиненою творчою особистістю зі сформованою власною науковою картиною світу.  

 Використання STEM-освіти в Андріївському ліцеї № 1 – це чудова можливість стимулювати інтерес учнів до біології як науки.  Технології STEM-освіти на уроках біології й пізнаємо природу буде максимально підвищувати їх ефективність, створювати умови для формування цілісних природничих знань, основних життєвих компетентностей і наукової картини світу учнів, розвитку креативного мислення, самостійності й творчої  активності учнів. Нові методики і проєкти допоможуть освітньому процесу модернізуватись, реально враховувати інтереси і потреби учнів, стимулювати педагогічну творчість. 

 





















14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

 

Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберіг нам майбутнє, а також тих, кого, на жаль, уже немає серед нас.

З учнями Андріївського ліцею №1, 5 – А класом, проведено годину спілкування та згадали подвиг тих, хто ціною власного здоров’я та життя захищав світ від наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи ХХ століття. Ліквідатори аварії стали прикладом справжньої самовідданості та мужності, виконавши свою місію попри смертельну небезпеку.

Дякуємо ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятаємо та шануємо ваш подвиг!



















пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Онлайн-активація "Двіжимба 2.0"

 

Команда Андріївського ліцею №1, Агенти 101 бере участь у проєкті “Двіжимба 2.0». Двіжимба 2.0 -  це двомісячна онлайн-активація для команд юних рятувальників по всій України. Для проєкту вони вже знімали тік токи, щоб поширити правила безпечної поведінки у темну пору доби, на дорозі, на залізниці та в інтернеті.

13 листопада 2024 року відбулася презентація онлайн-активації "Двіжимба 2.0" для учнів 5-11 класів, основною метою заходу була перевірка правил, що сприяє підвищенню обізнаності дітей та підлітків у сфері пожежної безпеки.





Конкурс "Осінній дивограй"

 

Осінь завершилася – час підбивати підсумки!

В Андріївському ліцеї  №1 відлунало справжнє свято натхнення — конкурс "Осінній дивограй"! Цей творчий захід став чудовою нагодою для учнів проявити свої таланти й показати, як вони відчувають красу осені.

🎉 Переможці у номінаціях:

🍂"Краса осінньої природи": вироби з природних матеріалів, що вражають гармонією

         Серед учнів 5-7 класів:

І -Лютий Арсеній, учень 6-А класу;

ІІ - Дуб Юлія, учениця 5-А класу;

ІІІ - Коновал Софія, учениця 5-А класу.

Дякуємо всім учасникам за активність, а переможцям — найщиріші вітання! Разом ми створили яскраву та натхненну атмосферу, сповнену любові до природи.






четвер, 12 грудня 2024 р.

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

 

Єдиним коректним терміном сьогодні є «людина (особа) з інвалідністю». Коли ми говоримо «інвалід», ми ніби навішуємо на людину тавро. Але інвалідність — це тільки одна з ознак людини, при цьому вона може бути чиєюсь дружиною, донькою, сином чи братом, з темним чи рудим волоссям, професіоналом у якійсь справі, спортсменом, з купою досягнень і т. ін. Тому треба пам’ятати, що на першому місці завжди людина, а вже потім її ознака, якщо це необхідно вказати.

Стосовно терміна «обмежені можливості», який дуже часто використовують на заміну: він теж є некоректним, адже у кожної людини є якісь обмежені можливості, наприклад, фізично ми не здатні підняти 500 кг ваги або пробігти 300 км без перерви. Так само у кожного з нас є свої особливості та особливі потреби. 

Згідно плану заходів Андріївського ліцею №1 Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області щодо проведення Всеукраїнської кампанії  «16 днів проти насильства», учні 5 – А класу переглянули фільм про Ніка Вуйчича, якого називали  мотиваційним оратором. Він народився з синдромом тетраамелії, або вродженим дефектом, пов’язаним з повною відсутністю кінцівок. Однак це не зупинило його і не заважає жити активним життям.

 З народження у хлопчика були відсутні повноцінні руки і ноги, але була одна часткова стопа з двома зрощеними пальцями; це дозволило хлопчикові, після хірургічного поділу пальців, навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, дошці для серфінгу, працювати на комп’ютері та писати. В дитинстві Нік почав відвідувати школу для інвалідів, але, як тільки, на початку 1990-х років, закон австралійського штату Вікторія про інвалідів змінився, батьки наполягли на тому, щоб їхній син став відвідувати звичайну школу.

У десять років Ніколас вирішив втопитися. Він сказав мамі, що хоче скупатися і попросив віднести його у ванну. Ось що він згадує про ці хвилинах: «Я намагався повернутися обличчям у воду, але було дуже складно втриматися в такому положенні. У мене нічого не виходило. Але за цей короткий час я дуже чітко уявив картину свого похорону. І тут я зрозумів, що не можу заподіяти батькам такий біль, не можу себе вбити. Адже все, що я бачив від батьків — це величезну любов до мене».

У віці 21 року Нік Вуйчич закінчив Університет Гріффіта в Брісбені, отримавши подвійну ступінь бакалавра в області бухгалтерського обліку та фінансового планування. З 1999 року він почав виступати в церквах, тюрмах, школах і дитячих притулках і незабаром відкрив некомерційну організацію «Життя без кінцівок», почавши благодійну діяльність і допомагаючи інвалідам по всьому світу.

У 2005 році Нік Вуйчич був номінований на премію «Молодий австралієць року».

Він об’їздив багато країн світу, виступаючи в школах, університетах та різних організаціях, приймає участь у різноманітних телешоу і пише книги. Його перша книга «Життя без кордонів. Шлях до приголомшливо щасливого життя » вийшла в 2010 році.



















Перший Всеукраїнський урок про інклюзивність


Перший Всеукраїнський урок про інклюзивність проведено для здобувачів освіти 5 – А класу  Андріївського ліцею № 1. Цей урок показав учням, як побудувати комфортне для всіх середовище в класі та поза ним. 

Мета уроку:  формувати уявлення про інклюзивність, розуміння її важливості   та розвиток емпатії у дітей, навчити створювати комфортний, зручний  і безпечний простір для всіх, враховуючи унікальність кожного та кожної. Наша спільна мета — сформувати в учнів розуміння, що кожна людина насамперед людина. Усі ми значно більше, аніж одна ознака.

Як говорити з учнями про інклюзивність? Як донести, що всі люди різні й у цьому наша особливість? Як розповісти, що всі ми різні й водночас маємо право на щасливе майбутнє.

Спеціально до Міжнародного дня людей з інвалідністю EdEra у партнерстві з Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼєю Герасимчук та ЮНІСЕФ підготувала Перший всеукраїнський урок про інклюзивність. 

Інклюзивність — це не тільки про допомогу тим, хто має інвалідність.

Це про створення такого простору, де кожен та кожна відчувають, що їх поважають, де всім зручно навчатися, дружити, працювати й просто бути собою. Коли ми діємо інклюзивно, ми стаємо командою, в якій усім добре і безпечно.








 















 




Тренінг з мінної безпеки

 

Після масованих обстрілів містяни знаходять вибухонебезпечні предмети та нерозірвані снаряди. Тож варто говорити з дітьми про мінну безпеку. Так, 10 грудня 2024 року, в рамках проєкту "Освітня програма з протидії мінній небезпеці" від БО "Українська освітня платформа" та Дитячого фонду (ООН) UNICEF було проведено тренінг для учнів 5-х класів.

    Метою цієї програми є навчання дітей важливим правилам безпеки та формування у них усвідомлення загроз, які можуть існувати у нашому середовищі.

    Учні дізналися, як розпізнавати небезпечні предмети, та як правильно діяти у разі їх виявлення. Запам’ятали правило четвірки: «Дивись уважно!», «Не підходь!», «Не чіпай!», «Зателефонуй дорослим!».

    Дякуємо усім учасникам, а також нашим партнерам за підтримку важливої ініціативи!

















Мої безпечні канікули

  Щоб весняні канікули пройшли безпечно й приємно, важливо дотримуватися правил безпеки.  З учнями 5 – А класу на виховній годині «Правила п...