пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Правила безпечної поведінки в інтернеті

 

На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей.

Тому, враховуючи всі проблеми та небезпеки, в 5 – А класі, Андріївський ліцей №1, пройшла година спілкування на тему «Правила безпечної поведінки в Інтернеті». Діти дізналися як запобігти всім тим негативним явищам та небезпекам, які очікують в Інтернеті та зробили висновок, що необхідно навчитися правильній поведінці та безпечним користуванням сучасними Інтернет технологіями. З метою вберегти власні пристрої від вірусів, дій шахраїв, варто пам’ятати про деякі правила.

10 правил безпечного користування інтернетом

1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.




















 

четвер, 28 листопада 2024 р.

Голодомор 1932 - 1933 роки

 

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій.

Так, були різні війни, катастрофи, які забирали життя людей.

Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потягу, виверження вулкану – це одне. Коли люди гинуть на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворогів, - це друге. А коли люди гинуть від голоду – це зовсім інше. Особливо – голоду, який створили навмисно. Ви вже знаєте, що в Україні родючі землі і вона багата хлібом. Ще нашу Україну називали «житницею Європи».

Одним з найжорстокіших злочинів сталінізму проти україн­ського народу був організований голод 1932—1933 рр. До цього Голоду держава штовхала село, яке відмовлялося прийняти кол­госпну систему з початку колективізації. Голод 1932-1933 рр. для українців був тим же, що нацистський геноцид для євреїв, або різанина 1915 р. для вірмен. Ця трагедія, масштаби якої просто неможливо усвідомити, нанесла нації непоправний удар, соціальні, психологічні і демографічні наслідки якого дають знати про себе і сьогодні. 

Голодомор 1932 - 1933 рр. - страшна трагедія в історії нашої держави. Голодомор забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. В Андріївському ліцеї №1 пройшла виховна година до дня пам’яті жертв Голодомору «Україна пам’ятає! Світ визнає!»

Хіба можна уявити, що народ – хлібороб помирає від голоду?

Хіба можна уявити, що людина збирала урожай, радувалась, що зможе прокормити свою родину, своїх дітей, а на наступний день влада все забирала, не лишаючи ані зернини, ані картоплини.

В ті часи жертвами ставали не окремі люди, винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника.

Саме так влада поступила з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття.

Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти людини. Це злочин проти народу. Це злочин проти усього людства.

Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу 23 листопада з 16 години приєднуйтесь всією родиною до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!».

Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Україна пам’ятає!

Світ визнає!




















День Гідності та Свободи

 

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Одинадцятий рік поспіль дата нагадує про дві знакові для українців історичні події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го.

Саме цього дня, разом з учнями 5 – А класу пригадали історію нашої боротьби за справедливість, вшанували пам'ять загиблих про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.













вівторок, 26 листопада 2024 р.

Відкритий шаховий турнір, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва

 

9 листопада 2024 року в молодіжному ХАБі «Freedom» відбувся відкритий шаховий турнір, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Турнір зібрав не лише найкращих шахістів із селища Андріївка та селища Донець, а й став справжнім святом інтелекту, майстерності й дружби.

Учень, 5 – А класу, Андріївського ліцею №1, Соловей Олександр прийняв участь у цьому турнірі з шахів. Протягом турніру учасники демонстрували видатні стратегічні ходи, гострий розум та витримку. Олександр отримав грамоту за активну участь у турнірі.

Боротьба за кожен хід тримала в напрузі як самих шахістів, так і захоплених глядачів. Атмосфера була теплою й мотивуючою.





Всеукраїнський урок з медіаграмотності.

7 листопада 2024 року об 11:00 відбувся Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Учні 5 – А класу долучилися до перегляду квест-уроку на телеканалі «Суспільне Культура». Діти познайомилися з найбільш актуальними питаннями сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і його виклики, протидію хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. По закінченню перегляду уроку діти пройшли тестування на закріплення знань.







вівторок, 19 листопада 2024 р.

Всесвітній день толерантності

 

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності (International Day for Tolerance), запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості. Цей день  нагадує людству про те, що таким явищам як насильство, релігійне переслідування та інше, не місце в сучасному світі. Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. 

В Андріївському ліцеї №1, в 5 - А класі, відбулася година спілкування «Толерантність починається з мене». Наша зустріч дала можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.




























Єдиний національний урок «Безпечна країна»

 

15 листопада, в 5 – А класі, пройшов єдиний національний урок «Безпечна країна», який спрямований на попередження дитячого дорожньо-траспортного травматизму.

Ми з вами щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.

Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.













Мої безпечні канікули

  Щоб весняні канікули пройшли безпечно й приємно, важливо дотримуватися правил безпеки.  З учнями 5 – А класу на виховній годині «Правила п...